Wanneer moet het schoolexamen afgerond zijn? Geldt dat ook voor LO, CKV en het sectorwerkstuk?

vraag

Mag het SE-resultaat van een examenonderdeel dat niet met een cijfer wordt beoordeeld (LO, CKV, sectorwerkstuk) worden uitgesteld tot na het centraal examen?

antwoord

Nee, dat mag met ingang van examenjaar 2011-2012 niet meer.

Voorheen kon met het vaststellen van het resultaat voor deze onderdelen worden gewacht tot een week voor de vaststelling van de uitslag; met ingang van examenjaar 2011-2012 moeten alle schoolexamenresultaten voor de aanvang van het CE zijn vastgesteld. Wel is in artikel 32 lid 3 van het Eindexamenbesluit VO de bepaling gehandhaafd dat de directeur kan besluiten dat wegens ziekte of een andere van de wil van de kandidaat onafhankelijke omstandigheid een schoolexamen later kan worden afgesloten en het resultaat derhalve later kan worden gemeld. Dit geldt ook voor de vakken die alleen met een schoolexamen worden afgesloten. Vervolgens is niet expliciet bepaald wanneer dan het resultaat moet worden aangeleverd. Als richtlijn wordt daarvoor een week voor de uitslagbepaling gehanteerd.

Pijl omhoog